Sylwester w leśniczówce z kuligiem

Jeziora to niewątpliwy skarb Mazur, ale nie brakuje również lasów, a skoro tak to można tam znaleźć leśniczówki. Miłośnicy odpoczynku na łonie przyrody mogą skorzystać z tego planując Sylwestra.

Z  pewnością kilka dni w leśniczówce to nie koniecznie dobra propozycja wyjazdu sylwestrowego dla studentów, którzy wolą zazwyczaj huczne zabawy. Jednak wiele osób chętnie korzysta z takiej możliwości. W leśniczówce jest tylko kilka miejsc noclegowych. Oznacza to, że można ją nawet zarezerwować tylko dla siebie i rodziny lub znajomych. Zresztą taka opcja jest mile widziana przez gospodarzy. Najczęściej wykupuje się kilkudniowy pakiet, w skład którego wchodzą noclegi, posiłki oraz różne atrakcje. Wśród nich można wymienić spacery po pięknej okolicy, wycieczkę nad jezioro, ognisko oraz kulig. Jeśli chodzi o kulig to może on być zorganizowany w wieczór sylwestrowy, albo w Nowy Rok. Jest to niepowtarzalna okazja, żeby przejechać się saniami zaprzężonymi w konie. Naprawdę warto spróbować, jeśli tylko jest taka możliwość. Z kolei jeśli chodzi o ognisko, to jest to również dość nietypowa atrakcja zimowa. Od ognia bije ciepło, ale goście mogą też popijać grzane wino i smażyć kiełbaski. Wtedy na pewno nikt nie zmarznie.

Ognisko bywa elementem wieczoru sylwestrowego lub jest organizowane w inny dzień. Wówczas przywitanie Nowego Roku odbywa się w samej leśniczówce, w której jest zwykle jakieś większe pomieszczenie, gdzie można wspólnie spędzać czas. Jest oczywiście muzyka, jedzenie i każdy ma zapewnioną lampkę szampana. Natomiast jeśli ktoś ma ochotę na dodatkowe smakołyki lub alkohol to może je zorganizować we własnym zakresie. Atmosfera jest kameralna i na pewno jest spokojniej niż na typowych imprezach sylwestrowych. Wielu osobom to odpowiada i dlatego witają Nowy Rok w domku z kominkiem, gospodarstwie agroturystycznym albo właśnie w leśniczówce. Rezerwacja miejsc w tego typu obiekcie położonym na Mazurach to jednocześnie gwarancja, że będzie można podziwiać wyjątkowe widoki, wdychać świeże powietrze i spędzić trochę czasu na zewnątrz, a nie tylko w zamkniętych pomieszczeniach. Może to jest właśnie idealny pomysł na tegorocznego Sylwestra?


Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/bmh/public_html/bmh.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 364

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Cache directory not writable. Comet Cache needs this directory please: `/home/bmh/public_html/bmh.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache/http/www-osrodekmazur-pl`. Set permissions to `755` or higher; `777` might be needed in some cases.' in /home/bmh/public_html/bmh.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:367 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/bmh/public_html/bmh.pl/wp-includes/functions.php(3721): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/bmh/public_html/bmh.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(298): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/bmh/public_html/bmh.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(323): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/bmh/public_html/bmh.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/bmh/public_html/bmh.pl/wp-includes/load.php(677): do_action('s in /home/bmh/public_html/bmh.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 367