Sylwester w domku z kominkiem

Wyjazd sylwestrowy zawsze warto połączyć z nieco dłuższym wypoczynkiem. Może w chacie na Mazurach? Rzeczywiście nie brakuje tego typu ofert i często wygrywają z propozycjami hoteli organizujących bale.

Całoroczne domki, które podczas wakacji pełnią role letniskowych, a zimą przyciągają ciepłą atmosferą, znajdują się zwykle w spokojnych okolicach. W związku z tym można w nich naprawdę odpocząć, zrelaksować się i zregenerować siły. Zazwyczaj domki drewniane wyposażone są w kominek i już samo siedzenie przy nim jest przyjemnością. Najczęściej ośrodki oferujące noclegi w chatach i domkach zapraszają gości w okresie od 28.12 do 01.01. Mają do dyspozycji kilka domków, których ceny uzależnione są od ilości miejsc do spania. Domek z dwoma 2-osobowymi sypialniami oraz łazienką kosztuje średnio 300 zł za dobę. Natomiast jeśli ma trzy sypialnie 2 -osobowe, salon i 2 łazienki to cena wynosi 500 – 550 zł za dobę.

Wynajmując drewnianą chatę można wypoczywać siedzą przed kominkiem, ale także w sposób czynny – spacerując, urządzając bitwy na śnieżki, lepiąc bałwana. Poza tym można liczyć na bardziej zorganizowane atrakcje, na przykład spacerów z instruktorem nordic walking, wyjazdów na lodowisko, rejsów statkiem. Niektóre ośrodki organizują też odwiedziny SPA, gdzie można korzystać z różnych usług w promocyjnych cenach. Natomiast przed samym Sylwestrem podobne promocje mogą dotyczyć wizyty u fryzjera czy kosmetyczki, znajdujących się niedaleko ośrodka. Nowy Rok witany jest podobnie, jak podczas Sylwestra w gospodarstwie agroturystycznym. Zazwyczaj organizowane jest wspólne ognisko, podczas którego piecze się kiełbaski i popija grzane wino. Nie brakuje śpiewów i tańców. Serdeczna atmosfera, ogień i grzaniec powodują, że wszystkim jest ciepło. Potem często można wziąć udział w kuligu. Naprawdę warto, bo jest to świetna zabawa, na którą z pewnością nie można liczyć mieszkając w mieście. O północy oczywiście otwierany jest szampan i puszcza się sztuczne ognie. Zdarza się również tak, że można wynająć domek, w którym mieści się kilkanaście osób i wtedy można zorganizować imprezę w środku.


Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/bmh/public_html/bmh.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 364

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Cache directory not writable. Comet Cache needs this directory please: `/home/bmh/public_html/bmh.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache/http/www-osrodekmazur-pl`. Set permissions to `755` or higher; `777` might be needed in some cases.' in /home/bmh/public_html/bmh.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:367 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/bmh/public_html/bmh.pl/wp-includes/functions.php(3721): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/bmh/public_html/bmh.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(298): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/bmh/public_html/bmh.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(323): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/bmh/public_html/bmh.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/bmh/public_html/bmh.pl/wp-includes/load.php(677): do_action('s in /home/bmh/public_html/bmh.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 367