Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bmh/public_html/bmh.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/bmh/public_html/bmh.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Sylwester w gospodarstwie agroturystycznym na mazurskiej wsi

Sylwester na wsi w gospodarstwie agroturystycznym

Jeżeli ktoś ma ochotę na spokojny wyjazd sylwestrowy, kontakt z naturą, ciszę i aktywny odpoczynek może wybrać powitanie Nowego Roku w leśniczówce albo w gospodarstwie agroturystycznym. Oczywiście warto pojechać tam na kilka dni.

Większość gospodarstw agroturystycznych na Mazurach stoi w otoczeniu lasów. Natomiast jednocześnie ten region polski charakteryzuje się krajobrazami pełnymi przestrzeni. W zależności od położenia gospodarstwa często nad jedno z jezior można się po prostu przespacerować. Natomiast ono samo jest też idealnym miejscem, żeby oderwać się od codziennych problemów.  Często urządzone jest drewnianymi prostymi, przytulnie i prosto jednocześnie. Oprócz odpowiednio wyposażonych pokoi do spania, z których zwykle każdy ma łazienkę, można również spędzać czas we wspólnym dużym pokoju. Jest tam najczęściej kominek, telewizor, książki, czasopisma, gry oraz oczywiście miejsce do jedzenie domowych posiłków. Właśnie tutaj organizowana jest impreza sylwestrowa. Zazwyczaj istnieje również możliwość wypożyczenia nart czy sanek. Atrakcją może być też ewentualny kontakt ze zwierzętami wiejskimi.

Na Sylwestra przyjeżdżają rodziny, pary albo całe zorganizowane grupy. Oprócz imprezy przy kominku, gdzie można spokojnie coś zjeść, wypić czy potańczyć, często organizowane jest również ognisko. Jest to prawdziwa atrakcja zwłaszcza dla dzieci. Można piec kiełbaski, a dorośli popijają grzane wino, żeby nie zmarznąć. Poza tym często istnieje również możliwość wzięcia udziału w prawdziwym kuligu zaprzężonym w konie. Koniecznie trzeba spróbować takiej jazdy saniami, tylko warto wziąć ze sobą jakiś kocyk. O północy jednak wszyscy spotykają się znowu w gospodarstwie, piją szampana i składają sobie życzenia. Takie przywitanie Nowego Roku może być naprawdę wyjątkowe i niezapomniane. To coś zupełnie innego niż impreza w restauracji czy klubie. Bez względu na to czy ktoś kocha Mazury i wraca tam chętnie co jakiś czas, czy pojechał tam pierwszy raz, to na pewno nie będzie rozczarowany wesołym Sylwestrem w otoczeniu natury, jaki możliwy jest w jednym z gospodarstw agroturystycznych. Każdy odpocznie tutaj od zgiełku miasta, a jest to bez wątpienia potrzebne od czasu do czasu.