Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/bmh/public_html/bmh.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/bmh/public_html/bmh.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Sylwester na nartach na Mazurach

Aktywny Sylwester na nartach

Chociaż narty kojarzą się z górami, to można jechać na nie również na Mazury. Są tam idealne warunki dla osób, które dopiero uczą się jeździć i wolą łagodniejsze stoki. W tym regionie Polski powstało niedawno kilka wyciągów z dobrymi systemami naśnieżania.

Bardzo ciekawym pomysłem jest wyjazd na narty w okresie Sylwestra, oczywiście najlepiej przynajmniej na trzy dni. Stoki na Mazurach są odpowiednie również dla dzieci, można więc powitać Nowy Rok na Mazurach rodzinnie. Można polecić na pewno Gołdapi, Górę Czterech Wiatrów, Piękną Górę czy Dąbrówkę. Ponieważ jest tam jednak mniej narciarzy niż w górach, to nie trzeba się obawiać kolejek do wyciągu i tłumów na stokach. Oczywiście można liczyć na bardzo dobre warunki i odpowiednie oświetlenie. Noclegi rezerwuje się zwykle w pobliskim pensjonacie czy hotelu. Można tam też spędzić sylwestrowy wieczór, ale większość osób zdecydowanie woli bawić się na stoku.

Zabawa sylwestrowa zaczyna się na stoku zwykle około godziny 19. Osoby, które mają wykupiony specjalny karnet mogą jeździć na nartach do późnych godzin nocnych. Można liczyć na wesołą, szybką muzykę. Poza tym ustawione zostają budki z jedzeniem i piciem. Jest więc możliwość by w dowolnej chwili zrobić sobie przerwę w zjazdach, żeby coś zjeść. Oczywiście o północy przewidziana jest lampka szampana, a potem pokaz sztucznych ogni lub zjeżdżanie ze stoku z pochodniami. Bywa też tak, że organizatorzy ustawiają rodzaj namiotu, w którym można potańczyć. W każdym razie na pewno nikomu nie zabraknie ruchu. Dla dzieci zorganizowany jest kinder bal, konkursy i zabawy. Można też liczyć na różne konkurencje na nartach, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Jest to na pewno ciekawy i zdrowy sposób na powitanie Nowego Roku. Niektórzy wolą bale, Sylwestra w leśniczówce czy na statku, ale wiele osób wybiera jednak narty i to do bardzo późnych godzin nocnych. Ważne, żeby każdy był zadowolony ze swojej zabawy najbardziej jak to tylko możliwe. O to przecież chodzi, kiedy wita się uroczyście Nowy Rok.